Cestou necestou kolem Bali na skútru I.

Jak za krátký čas poznat co nejlépe Bali a zažít ho autentické, opravdové a vidět z něj víc než ostatní? Stačí dodržet jen dva body.

  1. nezůstávejte v Kutě (kam po přistání zamíří asi většina turistů)
  2. půjčte si motorku a vydejte se na trip po ostrově

My to udělali a budu na to ještě dlouho vzpomínat. Chlápek co nám půjčoval skútry se ptal, kam chceme jet. My mu ukázali mapku s okruhem skoro přes celé Bali, který jsme měli v plánu a on se nám vysmál. Že prý to nezvládneme, že je to daleko, že silnice je moc klikatá, že je tam moc kopců… Smál se a smál, ale my měli vlastní hlavu. Vzali jsme si motorky na pět dní a jeli.

hned první den jsme viděli ceremonii na pláži

Díky tomu jsme si pět dní užívali vítr ve vlasech, prach v plicích a vlastně úplně všude, nepochopitelné dopravní situace, chrámy, místa úplně bez turistů, pohledy na rýžová políčka, nepořádek a odpadky naházené ve škarpách, ceremonie, zimu v horách, vedro všude jinde, každou noc na jiném místě, bolavý zadky ze skútru, vůni sušeného hřebíčku kolem cest, mávání a plácání si s balijskými dětmi, nejsladší mango na světě, spálená ramena, tankování benzínu z láhví, nádhernou a neskutečnou SVOBODU.

balijská ceremonie

Než jsme vyrazili prozkoumávat ostrov, koupili jsme si indonéskou SIM kartu s balíčkem dat, našli půjčovnu motorek a pak už jet přemýšleli jak to udělat se zavazadly. Chtěli jsme jet na skútru ve dvou, ale dva batohy se tam prostě nevešly. Udělali jsme selekci a pár nejdůležitějších věcí pro každého zabalili do mojí, menší krosny. S tou už se dalo poměrně snadno cestovat a navíc jsme věděli, že po výletech stejně nic těžšího tahat nechceme. Zbytek věcí nás ochotná recepční nechala uložit do technické místnosti v našem hotelu.

první noc a zátoka v Candidasa

Pak už nám nic, kromě strachu, nebránilo vyjet na náš mototrip kolem ostrůvku bohů.